niedziela, 18 maja 2014

Uskrzydlona part 2

Przez ostatnie dwa tygodnie z wypiekami śledziłam prognozy pogody na minioną sobotę. Przechodziłam stany euforii wynikające z zapowiedzi Amerykanów pełnego słońca i 22 stopni, poprzez niepokój kiedy to zerkałam na przelotny deszcz na mapach, po niemal panikę, kiedy to meteorolodzy ostrzegali przed wysoce ulewnymi deszczami. Zaryzykowałam i niczego nie odwoływałam. O 15-ej spodziewałam się - nomen omen - 15-stu osób, zaprzyjaźnionych ludzi z pasją ogrodniczą, których chciałam jak najlepiej ugościć pod brzozami. Dobra aura - i ta dosłowna i metaforyczna - była tu istotnym walorem.

Od rana, nie owijając w bawełnę, zwyczajnie lało. Ulewa zamieniła się w chwilową mżawkę, żeby po kilkunastu minutach powrócić ze zdwojoną siłą. O 12-ej przywieźliśmy duży pawilon ogrodowy, który rozstawialiśmy już bez towarzystwa deszczu. O 13-ej rozpaliliśmy ognisko, nad którym zawiesiliśmy kociołek z mięsiwem i warzywami. Tuż przed 15-stą chmury gdzieś zniknęły, rozpierzchły się po niebie, przekazując pole działania nieśmiałemu lazurowi. Wyszło słońce. Przyjechali goście. Rozeszliśmy się naładowani mega pozytywną energią przed północą... Było wspaniale. Dziękujemy wszystkim za cudowne popołudnie i wieczór :)

...w ogrodzie:...i trochę nowości, dzięki przekochanym gościom :)12 komentarzy:

 1. Hmm...Położyłabym się na tej ławeczce w cieniu brzozy i porozkoszowała widokiem tego cudnego ogrodu :-)
  Pozdrawiam Cię serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. Aguś, było wspaniale, jeszcze raz dzięki za cudowne spotkanie :-).
  I cieszę się bardzo, że mogłam podziwiać Twój ogród na żywo, bo na prawdę warto !

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja już to pisałam, ale powtórzę: jesteś moim mistrzem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie najbardziej inspirujące jest zdjęcie nr 4 - taki klimat chciałabym mieć w przyszłości w swoim ogrodzie. A z przyjęciem mega szczęście :) Fajnie, że tak się udało.

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam,
  piękna aranżacja ogrodu. Autor zna się na tym co robi.
  Zapraszam też na mojego bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ty to masz ogrod!! Sie nie moge napatrzec!

  OdpowiedzUsuń
 7. Wspaniale odpoczywa się w Twoim ogrodzie :) Choć wcześniej trzeba się napracować, żeby uzyskać taki efekt. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 8. Przepiękny ogród, wspaniałe rośliny :) Cudownie całość współgra ze sobą jestem zauroczona i zachwycona !!! Rewelacja :)

  Pozdrawiam,
  Małgoś
  http://ogrodeczek.uchwycone-chwile.pl/

  OdpowiedzUsuń
 9. Podoba mi się u Ciebie przestrzeń nie zagracona :) Podarki niczego sobie :)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Dziękuję wszystkim serdecznie za wszystkie ciepłe wpisy!
  Pogoda cudowna, więc każdą chwilę spędzam na ogrodzie - on uskrzydla, bo obcowanie z najmniejszą nawet roślinką ubogaca. Niedługo zacznie się festiwal róż - pąki powolutku pękają :)
  Idzie lato!
  Pozdrawiam Was gorąco!
  A

  OdpowiedzUsuń

strzałka do góry