piątek, 25 października 2013

Cytat

"Jesień to świadomość tego co przyjdzie, i pamięć tego co przeszło..." - przeczytałam dziś na jednym z portali społecznościowych. Czyż to nie doskonałe jej podsumowanie? W moim odczuciu bardzo adekwatne i do samej pory roku, jak i do całej naszej egzystencji. 

Posługując się tym cytatem, Jesień można właśnie w ten sposób porównać do człowieczego życia... To o tej porze wydane przez nas owoce są najdojrzalsze, najsmaczniejsze i gotowe do opadnięcia, niczym nasze dzieci wyfruwające z domu, na swoje. To wówczas z nostalgią wracamy do czasów wiosny naszego życia, wspominając jej radość i beztroskę, ale też ze świadomością pewnej nieuchronności przemijania, patrzymy w przyszłość przewidując jej koleje. 

Jesień może być piękna, złota, kolorowa i szczęśliwa - jak ta tegoroczna, w kontekście zjawisk przyrodniczych, ale też tych filozoficznych, dotyczących samego człowieka. Oby jak najrzadziej przynosiła nam smutek i zawieruchy, w każdym tego słowa znaczeniu. 

Życzę Wam fantastycznego weekendu!6 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Katarzyno, miło mi, że podzielasz moje odczucia.
   Pozdrawiam Cię, jak zwykle serdecznie! :)
   A

   Usuń
 2. Jesienne zdjęcia mają dużo uroku, jesień trwaj bo potem już tylko zima... Pięknie nawet we mgle z poprzedniego postu.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Talibro, czyż nie byłoby pięknie po jesieni od razu witać wiosnę? :)
   Obiektywnie jednak trzeba powiedzieć, że zima - mimo, iż szczerze jej nie lubię - jest potrzebna... równowaga w przyrodzie musi być.
   Pozdrawiam sobotnio!

   Usuń
 3. Piękne ujęcia zatrzymałaś w kadrze:) I ja uważam cytat za bardzo adekwatny, w tych paru słowach zamknięte jest tak wiele....
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Romantyczna Duszo, to chyba takie nawiązanie do dojrzałości człowieka, żeby nie powiedzieć - jego starości. Doceniam każdy swój kolejny rok i mądrzejsze dzięki obcowaniu z dobrymi ludźmi podejście do życia. Na pewno jesień daje dobrą perspektywę i w to, co było, i to, co nas czeka.
   Pozdrawiam!
   A

   Usuń

strzałka do góry