poniedziałek, 12 sierpnia 2013

Wirtualne spotkania: AGNESS


Z Agnieszką znamy się od kilku lat z jednego z ogrodniczych miejsc w wirtualnym świecie. Tylko z wysyłanych postów, czasami prywatnych wiadomości, a ostatnio także telefonicznie. To dziwne, że właściwie niewiele o Agnieszce wiem, a jednocześnie to, o czym wielokrotnie rozmawiałyśmy (głównie o sprawach ogrodowych, ale też o prywatnych) pozwala na tak konkretne ugruntowanie wyobrażenia o drugiej osobie. 


Zatem Agnieszka to przede wszystkim osoba o wielu talentach. W swoim niewielkim ogrodzie potrafiła wygospodarować przestrzeń dla olbrzymiej ilości gatunków i odmian roślin. Dobiera je w taki sposób, że praktycznie każda pora roku, każdy miesiąc i tydzień, jest w jej ogrodzie bardzo atrakcyjny: od wczesnych tulipanów, sasanek, floksów szydlastych, roślin skalniakowych, poprzez róże, lilie i liliowce, hortensje i szereg innych. Agnieszki ogród określam jako zakątek barw - tak piękne malują się wszystkie oglądane w nim obrazy.

Agnieszka posiada również niesamowity zmysł do dekorowania wnętrz domu, ale też jego otoczenia. Wielokrotnie zachwycałam się jej pracami - stroikami na świece, wiankami, bukietami.
Właśnie teraz wykonała dla mnie przepiękny wieniec na drzwi, który był dla mnie niespodzianką... omówiłyśmy jedynie kolorystykę. Całą reszta leżała w rękach tej fantastycznie zdolnej osoby, która poza swoimi licznymi talentami, jest przede wszystkim wspaniałym człowiekiem: cierpliwym, skromnym, bezinteresownie życzliwym.

Agnieszko, cieszę się, że Cię znam!

A teraz impresje wiankowe - niedługo to cudeńko zawiśnie na moich drzwiach wejściowych, komponując się ze świeżo posadzonymi wrzosami, do których dopasuję dyniowe kule

Prawda, że niezwykły?

Photos made by Agness

8 komentarzy:

 1. Przepiękny! Z wrzosami będzie się komponował idealnie. Trochę szkoda, że kwitnące wrzosy zapowiadają już końcówkę lata... Ale i tak jest pięknie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nelu, uważam, że wianek jest przepiękny! Ten śliwkowy kolor należy do moich najbardziej ulubionych barw - pięknie zwiastuje końcówkę lata (które wciąż trwa, więc się nim cieszmy!) z wszystkimi jego zaletami.
   Dzięki za odwiedziny! :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Cześć Aga! Miło, że jesteś!
   Agnieszka ma złote ręce, bezdyskusyjnie :)
   Pozdrowienia!
   A

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Wielokrotnie udowodniony! :)
   Dzięki za odwiedziny, Gat!

   Usuń
 4. pięknie prowadzisz Aga swój ogród .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Alino, bardzo dziękuję za uznanie! :)
   Pozdrawiam,
   A

   Usuń

strzałka do góry