poniedziałek, 30 września 2013

Pierwsze 0 stopni tej jesieni

Poniedziałkowy poranek ostatniego dnia września rozpoczął się urokliwie: mglistymi widokami, przecierającym się niebem oraz niestety towarzyszącą mu niską temperaturą. Po raz pierwszy tej jesieni zobaczyłam na termometrze 0 stopni i pomyślałam 'zdecydowanie zbyt wcześnie'. Oszroniony trawnik, rośliny otoczone białym, błyszczącym nalotem ściętej chłodem rosy, oddech pozostawiający widoczną parę - to wszystko daje znać o nadchodzącym październiku. 

Mikroskopijne kryształki lodu wplotły w swoje objęcia większość gałązek i liści... Widok przez okno na tyle mi się spodobał, że postanowiłam choć kilka - mimo odczuwalnego porannego chłodu - uwiecznić na zdjęciach. Czy to właściwe babie lato - nie wiem, ale z pewnością misterna praca zwierząt, które mówiąc szczerze ogromnie mnie przerażają, robi wspaniałe wrażenie z bliska. Wygląda to trochę jak bardzo subtelnie pocukrzony cukrem pudrem świat i z pewnością jest przeuroczy.

Niech przemówią zdjęcia:4 komentarze:

 1. Aguś u mnie już 3 dzień dachy rano białe i liście sztywne.Potem słońce ogrzewa i teraz jest idealnie
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aszko, zauważalnie się ochłodziło, ale cieszę się z względnie słonecznych, ładnych dni... najgorsze są te typowo jesienne szarugi... taka pogoda jak teraz, w zupełności mi odpowiada, choć na temperatury ok. zera moim zdaniem jeszcze za wcześnie...
   Pozdrawiam również,
   A

   Usuń
 2. U nas podobno nawet 4 stopnie poniżej, więc szczęściara z Ciebie :) Georginie zmroziło - to najbardziej widoczna oznaka przymrozków..
  Pozdrawiam,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasiu, faktycznie georginie najszybciej odczuwają niskie temperatury - ich liście i kwiaty przymrozek ścina najszybciej. Wykopałaś je już? ;-)
   Pozdrawiam,
   A

   Usuń

strzałka do góry