wtorek, 3 września 2013

Ranek do popołudnia niepodobny...

W ogrodzie wciąż dominuje dziś silny wiatr, ale zdecydowanie pochmurne niebo coraz częściej ustępuje miejsca słońcu... Te rozpromienione chwile bardzo przyjemnie się wydłużyły, a temperatura wzrosła powodując obudzenie się uśpionej dziś energii. Ranek do popołudnia całkiem niepodobny!

Podpaliłam w palenisku zebrane właśnie gałęzie (pod nadzorem - wieje!), rozgrabiłam kopce grasującego ostatnimi dniami kreta, posadziłam tojeść orszelinową otrzymaną w darze od znajomej forumowiczki, rozplanowałam miejsca dla czekających w donicach traw, hortensji i gipsówki. To całkiem sporo, jak na nie najlepszy dziś nastrój związany ze zmienną pogodą.

Jutro zamierzam skosić trawnik i już widzę, że kosiarka będzie musiała spełnić dwie role - skracania murawy, ale też zbierania liści... Za chwilę zabiorę Was na wirtualny spacer po ogrodzie i zobaczycie jak dużo liści opadło z brzóz. 

Powoli zaczynam się przygotowywać do wrześniowych prac w ogrodzie, które rozpocznę w połowie miesiąca... Niespiesznie magazynuję cebulowe, które wkrótce posadzone zakwitną wiosną, wybieram byliny do podzielenia, selekcjonuję róże i hosty do przesadzenia. Będzie sporo pracy, ale od tego jak przygotujemy ogród jesienią zależy w jaki sposób odwdzięczy się on nam wiosną.

Zapraszam na spacer po rozświetlonym słońcem wrześniowym ogrodzie:
2 komentarze:

 1. Póki słonecznie to nie widać września, ale masz rację kosiarka musi zrobić porządek z liśćmi brzozy na trawie. To wszystko przez ten wiatr! Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj dzień przepiękny - aż miło popracować w ogrodzie.
   Koszenie właśnie skończone i muszę przyznać, że lubię ten stan, gdy trawka równiutka i liście zebrane. Wiatr ustał to i może liście dłużej na drzewach posiedzą!
   Pozdrowienia,
   A

   Usuń

strzałka do góry